top of page

BIOGRAFIA

15665756_10206195073675245_1975523892411
Jak to się zaczęło

Od dziecka doszukiwałem się osobliwych kształtów w naturze. Życie w górach zawsze przysparzało inspiracji. Gra skojarzeń z czasem przekształciła się w czyny.

Tworzenie form z kamienia i drewna wyniknęło naturalnie. Te właśnie surowce otaczały mnie od zawsze. Po czasie zacząłem też rzeźbić w metalu. W 2009 roku zbudowałem swoją pracownię, która przez lata rozrosła się na potrzeby konstruowania większych form. Jedną z nich jest 7 metrowy „Rzepiór” zespawany ze stali, który zamieszkał w Karpaczu jaki wiele innych wielkogabarytowych rzeźb z drewna, metalu i skały. Chętnie tworzę też machiny rodem ze świata fantazji (BathtubeChooper, Machinę do zbierania korzenia mandragory, Łódź Podwodną). Większość z tych prac rozproszyła się po Polsce i Europie.

 

Po kilku latach nadeszła aura pozwalająca umysłowi i sercu stworzyć moją pierwsza linię rzeźb pod tytułem „Prawda Materii”. Premierowy wernisaż tej serii odbył się w belgijskim Gent, we Vlask Gallery. Wystawa jeździ także po Polsce. Wpływ na formę „Prawda Materii” w pewnej części miały teatry uliczne, w których swojego czasu występowałem. W rzeźbach przejawia się to odzwierciedleniem teatralnych gestów rodem z pantomimy. Przede wszystkim jednak głównym motywem wystawy jest chęć ukazania obiektywności materii w zderzeniu z subiektywnym ludzkim spojrzeniem na świat. Temat ten objawił się w trakcie tworzenia form, kiedy kształty naturalnej materii prowadziły mnie do różnych skojarzeń, po to bym za chwilę mógł subiektywnie wpłynąć na jej kompozycję. Praca nad wystawą była dla mnie swoistym dialogiem z materią podczas, którego odkryłem, że jest ona jedyną rzeczywistą formą we wszechświecie. Reszta to nasza subiektywna opinia.”

bottom of page